Paieškos forma

Kontaktai Senas puslapis

Vaikams gresia pavojus naudojant kompiuterius ir išmaniuosius įrenginius dėl e-saugos žinių trūkumo

Vaikai gali tapti aukomis dėl pavojų internete, o tėvai dažnai nežino su kokiomis rizikomis elektroninėje erdvėje gali susidurti jų vaikai. Tokias išvadas pateikia „Groving Up Digital“ ataskaita, kurią š. m. sausio pradžioje publikavo Didžiosios Britanijos vaikų komisarė.

Ataskaitoje nagrinėjama kaip įsitikinti, kad vaikai turi pakankamai žinių saugiai naudotis internetu. Tyrimas atskleidė, jog vaikai praleidžia vis daugiau laiko internete.

Remiantis statistiniais duomenimis („One in Three: Internet Governance and Children‘s Rights“ ataskaita) vaikai iki 18 metų sudaro vieną trečdalį visų interneto naudotojų.

Remiantis „Children and parents: media use and attitudes report“ ataskaita nustatyta, kad 12-15 metų jaunuoliai praleidžia daugiau nei 20 valandų per savaitę elektroninėje erdvėje. Nepaisant to, jie dažnai nežino apie internetinių paslaugų taisykles ir sąlygas, ir trūksta žinių kaip pranešti apie patyčias, priekabiavimą ar seksualinio turinio žinutės.

Didžiosios Britanijos vaikų komisarė Anne Longfield ataskaitoje rašo, jog „internetas yra neįtikėtinai didelė jėga, tačiau internetas visiškai neatsako už jų veiklą internete, o vaikai tam yra nepasiruošę“. Ji pabrėžė, jog „yra gyvybiškai svarbu vaikus geriau paruošti apie e-saugą“.

Ataskaitoje rekomenduojama, jog kiekvienas Didžiosios Britanijos vaikas turėtų būti mokomas „skaitmeninės pilietybės“ tam, kad taptų labiau atsakingesnis, suprastų teises ir pareigas bei būtų pasiruošęs naudoti internetą saugiai.

Nors saugos internete klausimas yra labai svarbus kiekvienam iš mūsų, tačiau labai svarbu užtikrinti, jog kiekvienas vaikas ir jaunuolis turėtų tinkamas žinias bei įgūdžius siekiant išvengti pavojų internete ir naudotis informacinių bei komunikacinių technologijų teikiama nauda.

ECDL Lietuva sukūrė ir ECDL fonde autorizavo du e-saugos testus e-Guardian. Vienas e-saugos testas yra skirtas tėvams ir IT profesionalams bei administratoriams, o kitas e-saugos testas skirtas pedagogams.
Plačiau apie e-Guardian: http://www.ecdl.lt/e-guardian-ecdl-fondo-partnerine-programa.

Parengta pagal ECDL fondo pranešimą: http://ecdl.org/ecdl-news?i=2612

Daugiau šaltinių: