Paieškos forma

Kontaktai Senas puslapis

Skelbiamas tarptautinis konkursas „Europos apdovanojimas už geriausią interneto turinį vaikams“

Asociacija „Langas į ateitį“ kviečia suaugusiuosius, vaikus bei organizacijas dalyvauti tarptautiniame konkurse „Europos apdovanojimas už geriausią interneto turinį vaikams“. Konkursą organizuoja „Insafe“ tinklas, vykdydamas Europos Komisijos Saugesnio interneto programą.

Šiuo konkursu siekiama paskatinti kurti naują ar atskleisti jau esamą kokybišką ir naudingą interneto turinį, suteikiantį jauniems žmonėms daugiau galimybių mokytis, žaisti, atrasti ir išrasti internete.

Konkurso koordinatorės Lietuvoje asociacijos „Langas į ateitį“ direktorė Loreta Križinauskienė teigia, kad Europos mastu vykdomas konkursas – puiki galimybė Lietuvai pasivaržyti su kitomis valstybėmis ir parodyti, kad mūsų šalyje vaikai internete gali prasmingai leisti laiką, mokytis, žaisti, tobulėti. „Raginame suaugusiuosius, vaikus, jaunuolius bei organizacijas dalyvauti konkurse ir parodyti, kad esame išradingi, kūrybingi, žinome, kaip nustebinti ir kartu praturtinti mažuosius interneto vartotojus“, – teigia L. Križinauskienė.

Kas gali dalyvauti konkurse?

Dalyvauti konkurse gali suaugusieji, vaikai, jaunuoliai ir organizacijos – tam skirtos net keturios konkurso kategorijos.

Suaugusieji, pateikiantys 4–12 m. amžiaus vaikams skirtą interneto turinį, gali pretenduoti į šias kategorijas:

·    1 kategorija– neprofesionalai, t. y. asmenys, kurie interneto turinį kuria ne už atlygį arba tam nesamdo specialistų. Pavyzdžiui, mokytojai, socialiniai darbuotojai ar panašių profesijų atstovai;
·    2 kategorija– profesionalai, kuriantys interneto turinį už atlygį arba tam samdantys specialistus (pavyzdžiui, organizacijos, turinčios tam skirtą biudžetą, ir pan.).

Vaikai ir jaunuoliai (gimę ne anksčiau nei 1996 m. gruodžio 31 d.), konkursui pateikiantys vaikams ir jaunimui iki 18 metų amžiaus skirtą interneto turinį, gali dalyvauti šiose kategorijose:

·    3 kategorija– pavieniai asmenys arba ne didesnės kaip 3 jaunuolių grupės;
·    4 kategorija– moksleivių klasės arba jaunimo grupės (daugiau nei trys jaunuoliai).

Koks interneto turinys tinkamas konkursui?

Konkursui galima teikti bet kokios formos interneto turinį – nuo interneto svetainių, tinklaraščių, vaizdo įrašų, iki programėlių bei žaidimų, tačiau jis turi būti skirtas vaikams ar jaunimui. Galima kurti naują turinį specialiai konkursui, arba pateikti anksčiau sukurtus ir jau publikuojamus darbus.

Konkurso eiga

Paraiškas konkursui Lietuvoje kviečiame teikti iki 2013 m. spalio 11 dienos specialioje konkurso interneto svetainėje http://www.bestcontentaward.eu.

Nacionalinio konkurso rengėjai įsteigs prizus trims geriausiems kiekvienos kategorijos darbams. Nacionalinio konkurso pirmosios vietos laimėtojų darbai toliau varžysis su kitomis šalimis dėl Europos apdovanojimo už geriausią interneto turinį vaikams. Europos konkurso laimėtojai bus pakviesti į apdovanojimų ceremoniją, kuri vyks Briuselyje Saugesnio interneto dieną – 2014 m. vasario 11 d.

Daugiau informacijos:

Rita Šukytė
Tel. (8~5) 239 78 13, 8 616 04549
E. paštas: rita.sukyte@langasiateiti.lt
www.langasiateiti.lt