Paieškos forma

Kontaktai Senas puslapis

Europos Komisijos darbuotojams įteikti pirmieji ECDL sertifikatai

2016 metų spalio mėnesį ECDL (angl. European Computer Driving Licence, Europos kompiuterio vartotojo pažymėjimas) fondas pateikė pranešimą spaudai, kuriame informuojama apie tai, kad Europos Komisijos darbuotojams įteikti pirmieji ECDL sertifikatai.

Europos Komisijos Mokslinių tyrimų ir inovacijų generalinio direktorato darbuotojams įteikti pirmieji ECDL sertifikatai, įrodantys jų skaitmeninius įgūdžius. Ceremonijoje dalyvavo ECDL fondo vadovas Damien O‘Sullivan ir Mokslinių tyrimų ir inovacijų generalinio direktorato generalinio direktorius pavaduotojas Patrick Child.

ECDL fondas bei Europos Komisijos Mokslinių tyrimų ir inovacijų generalinis direktoratas bendradarbiauja projekte, kurio tikslas padėti darbuotojams atnaujinti bei pagerinti savo skaitmeninius įgūdžius bei žinias ir dar geriau pasitarnauti Europos gyventojams. ECDL programa pripažįstama visame pasaulyje kaip skaitmeninių įgūdžių standartas ir siūlo Europos Komisijos darbuotojams vertingą galimybę profesionaliai tobulintis bei įgyti įgūdžius, kurie pasitarnaus jų karjeroje.

Ši iniciatyva padės apmokyti ir pagal ECDL standartą sertifikuoti daugiau nei 200 Europos Komisijos darbuotojų. Bus sertifikuojami darbuotojų naudojimosi kompiuteriu ir darbo internete pagrindai, taip pat naudojimasis tekstų rengimo bei skaičiuoklių programine įranga.

Kalbėdamas ceremonijoje, ECDL fondo vadovas, Damien O‘Sullivan pasakė: „Skaitmeninis raštingumas dar niekada nebuvo toks svarbus. Viešajame ir privačiajame sektoriuose iš darbuotojų reikalaujama naudoti daug įvairių skaitmeninių programų ir, skaitmeninių naujovių pagalba, didinti savo darbo efektyvumą bei produktyvumą.

Toliau jis tęsė: „Šia iniciatyva Europos Komisija pripažįsta organizacijų poreikį nustatyti skaitmeninių įgūdžių standartą ir pagal šį standartą atnaujinti bei sertifikuoti darbuotojų įgūdžius. Šiandien norėčiau pasveikinti darbuotojus įgijus ECDL sertifikatą ir paskatinti juos toliau mokytis ECDL plečiant savo skaitmeninius įgūdžius naujose srityje, tokiose kaip bendradarbiavimas internete, IT sauga ar projektų planavimas.

 

ECDL programos pradžia tapo 1997 metais Europos Sąjungos finansuota to paties pavadinimo ESPRIT tiriamoji programa. Nuo to laiko ECDL koncepcija vystėsi ir keitėsi. Dabar ECDL programa yra žinoma daugiau nei 100 pasaulio šalių ir lokalizuota 40 pasaulio kalbų. Visame pasaulyje daugiau nei 14 milijonų žmonių jau turi ECDL sertifikatus. ECDL pripažįstama daugelio šalių kvalifikacijos sistemų (Didžioji Britanija, Airija, Prancūzija, Rumunija ir Italija), naudojama įvairių valstybinių organizacijų ir komercinių firmų. ECDL programa sėkmingai startavo ir Lietuvoje.

Įgaliotasis testavimo centras Europos Kompisijoje buvo įsteigtas 2016 m. gegužės mėn.

ECDL fondo pranešimas spaudai anglų kalba:
http://portal.ecdl.org/media/PressRelease-DGRTDGraduationCeremony(1)1.pdf