Paieškos forma

Kontaktai Senas puslapis

2014 m. spalio 11–17 d. vyks ES programavimo savaitė

Tiesioginės transliacijos tėvams

ES Programavimo savaitės proga 2014 m. spalio 17 d. Nacionalinė skaitmeninė koalicija Lietuvoje pirmą kartą organizavo seminarą internete (vebinarą) „Tėvams apie programavimą paprastai: ar verta vaikui tapti programuotoju?“.

Seminaro  metu tėveliams ir jų globėjams buvo pasakojama, nuo kokio amžiaus vaikams vertėtų pradėti mokytis programavimo, kokios yra programuotojų perspektyvos Lietuvoje ir pasaulyje, programavimo išmokę vaikai pasakojo apie savo patirtį. Šio renginio metu pateikiama informacija, kur vaikai gali mokytis programuoti, kiek į šią veiklą įsitraukiama, kam programavimo žinios gali praversti vėliau.


DĖMESIO: seminaro „Tėvams apie programavimą paprastai: ar verta vaikui tapti programuotoju?“ įrašą rasite adresu:
http://www.skaitmeninekoalicija.lt/lt/transliacija.html


Apie programavimo savaitę

Programavimo savaitės iniciatyvą pasiūlė jaunieji Komisijos pirmininko pavaduotojos Neelie Kroes patarėjai. Šiais metais tai bus antrą kartą rengiamas renginys, kurio metu vyks įvairūs renginiai, pažintiniai užsiėmimai, akcijos, siekiant populiarinti programavimą, suprantamai paaiškinti šios srities gebėjimus ir sutelkti motyvuotus žmones mokytis.

Programavimo savaitės metu į renginius bus kviečiami ne tik vaikai ir jų mokytojai, bet ir tėvai, bibliotekininkai, verslininkai ir politikai.

Pasak Europos Komisijos pirmininko pavaduotojos Neelie Kroes  ir Komisijos narės Androulla Vassiliou, „programavimo įgūdžių Europoje skatinimas – vienas iš jaunimo nedarbo problemos sprendimo būdų“.

Šia iniciatyva siekiama parodyti, kad darbas IRT srityje yra įdomus ir patrauklus, o tai yra vienas iš Didžiosios koalicijos ir Nacionalinės skaitmeninės koalicijos Lietuvoje užimtumui skaitmeniniame sektoriuje skatinti tikslų.

Kaip ES programavimo savaitė organizuojama?

Kiekvienoje šalyje yra paskirtas vienas arba keli ES programavimo savaitės ambasadoriai, kurie skleidžia Programavimo savaitės iniciatyvos viziją ir yra atsakingi ryšiams šios savaitės klausimais. Lietuvoje programavimo savaitės ambasadorius yra Paulius Podolskis (el. paštas: paulius.podolskis@gmail.com).

ES programavimo savaitės renginiai organizuojami visoje Europoje, o apie juos organizatorius skelbia ES programavimo savaitės svetainės žemėlapyje.

Naudingos nuorodos