Paieškos forma

Kontaktai Senas puslapis

e-Guardian v.2 - mokytojams

e-Guardian programos 2-oji versija skirta Europos mokytojų saugesnio interneto žinių atestavimui.
Ši programa pritaikyta švietimo įstaigų pedagogams, kurie patys siekia saugiai naudotis kompiuteriu ir internetu, bei moko to savo ugdytinius.

e-Guardian v.2 yra oficiali ECDL fondo autorizuota programa, priklausanti ECDL partnerinių programų (angl. Endorsed Partner Programme, EPP) kategorijai.e-Guardian v.2 programa apima tokias temas, kaip pagrindinės e-saugumo žinios, privatumas ir duomenų tvarkymas, saugumo priemonės ir tinklo saugumas, nepilnamečiai ir naujokai tinkle, socialiniai tinklai ir saugus naudojimasis internetu.

 1. Pagrindinės e. saugumo žinios
    Šioje dalyje nustatomos bendrosios informacinių technologijų saugos žinios. Reikia žinoti pagrindines interneto grėsmes (kibernetinius nusikaltimus, kompiuterio užkrėtimo galimybę, tapatybės vagystes, vaikų išnaudojimą, patyčias ir pan.), suvokti, kad šios grėsmės neatsiejamos nuo šiuolaikinio žiniatinklio galimybių ir kad tik tinkamas vartotojų švietimas pagelbės jų išvengti. 
 2. Privatumas ir duomenų tvarkymas
    Šioje dalyje
  nustatomos žinios apie duomenų ir informacijos saugą. Reikia suprasti slaptažodžių sudarymo bei vartojimo taisykles, duomenų saugos, platinimo tvarką. Taip pat reikia žinoti apie atsarginį kopijavimą ir prarastų duomenų atkūrimą.
 3. Saugumo priemonės ir tinklo saugumas
    Šioje programos dalyje reikalaujamos žinios apie saugą naudojantis kompiuterių tinklais. Reikia suprasti bendrų išteklių naudojimą tinkluose, mokėti naudotis operacinėje sistemoje įtaisytomis saugos priemonėmis – antivirusinėmis ir kitas žalingą programinę įrangą sulaikančiomis priemonėmis, interneto užkarda, mokėti parsisiųsti ir įdiegti naujinius.
 4. Nepilnamečiai ir naujokai tinkle
    Programos dalis reikalauja suprasti apsaugančios programinės įrangos privalumus ir ribotumą, moko pirmenybę teikti nepilnamečių ir naujų vartotojų švietimui apie saugą internete. Reikia žinoti įvairių būdų šviesti, stebėti ir kontroliuoti naudojimąsi turiniu ir paslaugomis internete.
 5. Socialiniai tinklai ir saugus naudojimasis internetu
    Šioje dalyje reikia žinoti, kaip naršant internete užtikrinti savo saugumą ir privatumą, mokėti saugiai naudotis e. paslaugomis. Ypatingas dėmesys skiriamas saugai ir privatumui socialiniuose tinkluose, bendravimo grėsmių pažinimui, tinkamam ir saugiam bendravimo priemonių naudojimui.

e-Guardian v.2  testai yra laikomi automatizuotu būdu naudojant lietuvišką internetinę testavimo sistemą. Testą sudaro 30 klausimų ir testo laikymo trukmė yra 45 min.


e-Guardian testą galima laikyti bet kuriame ECDL testavimo centre. Išlaikius e-Guardian testą, išduodamas ECDL Profile sertifikatas.
Testavimų centų sąrašą rasite čia: http://www.ecdl.lt/centrai.


e-Guardian v.2 buvo sukurta vykdant tarptautinį naujovių perkėlimo projektą pagal Leonardo da Vinci programą „Europos mokytojų įgūdžių tobulinimas ir atestavimas siekiant saugaus IKT naudojimo bei kibernetinių grėsmių prevencijos“.

Projekto metu buvo sukurta:

 • e-Guardian v.2 programa,
 • programos vadovas, studento vadovas,
 • pradinių žinių vertinimo priemonė (testai),
 • nuotolinis kursas,
 • baigiamieji, skirti sertifikavimui, testai.

Visa mokymo ir testavimo medžiaga buvo paruošta anglų kalba bei išversta į latvių, vokiečių, prancūzų ir lietuvių kalbas.


e-Guardian v.2 lankstinuką lietuvių kalba galima atsisiųsti adresu: http://www.ecdl.lt/downloads/Renata/e-guardian-skr/lealfelt_for_partners_LT.pdf

e-Guardian v.2 lankstinuką lietuvių, anglų, latvių ir vokiečių kalbomis galima atsisiųsti adresu: http://www.langasiateiti.lt/images/e_guardian_brosiura.pdf


Apie e-Guardian v.2 buvo publikuota:

IT Star Newsletter:
http://www.scholze-simmel.at/it_star/wp-content/uploads/nl_1_12.pdf

IT STAR konferencijoje Bratislavoje:
http://www.scholze-simmel.at/starbus/ws6/wp-content/uploads/apie_eg-guardian_EN-straipsniui-v5.pdf

LINQ konferencijoje Briuselyje:
http://www.learning-innovations.eu/sites/learning-innovations.eu/files/2012/LINQ_2012_Proceedings.pdf


Atnaujinimo data: 2013-08-13