Paieškos forma

Kontaktai Senas puslapis

e-Guardian v.1 - IT profesionalams

e-Guardian yra aukštesnio lygio ECDL sertifikavimo programa, skirta tiems, kurie nori apsaugoti vaikus nuo galimų pavojų internete ir informaciją nuo nepageidaujamos prieigos.

e-Guardian v.1 yra oficiali ECDL fondo autorizuota programa, priklausanti ECDL partnerinių programų (angl. Endorsed Partner Programme, EPP) kategorijai.e-Guardian v.1 programa apima tokias temas, kaip bendravimas internetu, įskaitant socialinius tinklus, pokalbius internetu (angl. chat) ir elektroninį paštą, apsaugą nuo suaugusiems skirtos informacijos ir nuo kibernetinių nusikaltėlių, apsaugą nuo kenkėjiškos programinės įrangos ir bendrųjų apsaugos priemonių užtikrinimą.

 1. Bendros saugumo užtikrinimo priemonės
    Slaptažodžių apsauga ir slaptažodžių sudėtingumas, užkardos, duomenų prieiga, operacinės sistemos, antivirusinių ir kitų programų atnaujinimai, duomenų ir programų atsarginės kopijos.
 2. Kenkėjiškos programos
    Kenkėjiškos programos (virusai, šnipinėjimo programos, apgavikiškos reklaminės programos ir kt.), apsaugos programinė įranga (anitvirusinės, nepageidaujamų el. laiškų naikinimo programos), programų atnaujinimų konfigūravimas ir atsisiuntimas, žalingų duomenų plitimo grėsmė nešiojamomis laikmenomis.
 3. Elektroniniai laiškai
    Apsauga nuo nepageidaujamų el. laiškų, el. laiškai su kenkėjiškomis programomis, autorinės teisės el. laiškuose ir kt.
 4. Saugus naršymas ir atsiskaitymai internete
    Saugumo priemonės (slapukų blokavimas, Activex kontrolė ir kt.), slapukų privalumai ir trūkumai, asmeninių duomenų apsauga, duomenų šifravimas, pirkimas internetu ir galimos grėsmės.
 5. Vaikų apsaugojimas
    Pavojai internete (internetiniai chuliganizmai ir nusikaltimai, finansinės suktybės, virusai, pornografija, seksualinis priekabiavimas), vaikų apsaugos ir kontrolės programinė įranga.

e-Guardian v.1 programos klausimyną ir autorizuoto testavimo klausimų bazę sukūrė VšĮ "Informacinių technologijų institutas" suburta darbo grupė (Renata Danielienė, Tomas Lygutas, Mantas Lukoševičius, grupės vadovas Eugenijus Telešius).

Pagal 2009 metų rugpjūčio 6 d. partnerinės programos licenziją, patvirtintą ECDL fondo, e-Guardian v.1 programos naudojimo ir sklaidos teisės priklauso Lietuvos kompiuterininkų sąjungai (LIKS).


e-Guardian v.1  testai yra laikomi automatizuotu būdu naudojant lietuvišką internetinę testavimo sistemą. Testą sudaro 30 klausimų ir testo laikymo trukmė yra 45 min.

Šiuo metu e-Guardian v.1 testavimas yra galimas tik anglų kalba.


e-Guardian v.1 lankstinuką anglų kalba galima atsisiųsti adresu: http://www.ecdl.lt/downloads/Renata/e-guardian__v1_1.pdf


Atnaujinimo data: 2013-08-12